Lékárna domů
774 346 369
(po - pá 7-17 hodin)
DOPRAVA ZDARMA od: 1 500 Kč
0
0,- Kč
Zdravotnické potřeby > Dezinfekce, hygiena

Dezinfekce, hygiena

Řazení produktů
Abecedně A-Z
Od nejlevnějšího
Od nejdražšího
Abecedně A-Z
Abecedně Z-A
Výrobce
vše
0
ABENA A.S.
AVF
Batist
BBRAUN
BODE
CHIRANA INJECTA
CHIRANA T. INJECTA
CID LINES N.V.
ECOLAB GMBH
ECOLAB-HYGIENE (HENKEL-ECOLAB D.O.O.)
Egis Pharmaceuticals PLC, Budapešť
Elanco
Helpmation
Ostatní
Paos Industries Sdn. Bhd., Malajsie
PERLA
RKS
SCHULKE & MAYR GMBH
SCHULKE CZ s.r.o.
Selko
SIGNORINI
SPOFA-DENTAL A.S.
SPOFADENTAL A.S., JIČÍN
TEVA Czech Industries s.r.o., Opava-Komárov
TORUNSKE ZAKLADY MATERIALOWV OPATRUNKOVYCH
_073
_103
_EHB
_MXT
>

Produktů v kategorii 236 / Stránek v kategorii 15

Zdravotnické potřeby - dezinfekce, hygiena

Dezinfekce je ničení vegetativních i dormantních (sporulujících) mikroorganismů pomocí chemických a fyzikálních (např. UV záření, vysoká teplota) metod. Provádí se v místech se zvýšenými nároky na čistotu z důvodu minimalizace nebo zamezení výskytu infekcí (nemocnice, výroba potravin a léčiv). Dezinfekci lze také definovat jako Čištění předmětu od některých nebo všech patogenních organismů, které mohou způsobit infekci.
Dezinfekční látka (též dezinficiens; výrobek obsahující dezinfekční látku a určený k dezinfekci se nazývá dezinfekční přípravek nebo dezinfekční prostředek) je protimikrobiální činidlo, které se aplikuje na neživé předměty za účelem zničení mikroorganismů.
Dezinfekční látky je potřeba odlišovat od antibiotik, která ničí mikroorganismy uvnitř těla, a od antiseptik, ničících mikroorganismy na živých tkáních. Sanitizéry jsou látky, které snižují počet mikroorganismů na bezpečnou úroveň. Jedna z oficiálních a právně závazných verzí říká, že sanitizér musí být schopen zlikvidovat 99,999 % (též snížení 5 log) specifické bakteriální testovací populace, a musí to udělat do 30 sekund. Hlavní rozdíl mezi sanitizérem a dezinficiens je v ředění, dezinficiens musí mít větší schopnost zabíjet patogenní bakterie v porovnání se sanitizérem. Jen velmi málo dezinfekčních látek a sanitizérů dokáže sterilizovat (kompletně odstranit veškeré mikroorganismy), a u těch, které to dokáží, zcela záleží na způsobu aplikace. Proti dezinfekčním látkám jsou nejodolnější bakteriální endospory, ale i některé viry a bakterie mají též určitou toleranci.

Dokonalé dezinficiens by poskytovalo úplnou a dokonalou sterilizaci, bez škodlivosti pro jiné formy života, a bylo by levné a nekorozivní. Ideální dezinfekční látka však neexistuje. Mnoho dezinfekčních látek je z principu potenciálně škodlivých (nebo i toxických) člověku a zvířatům. Je nutno s nimi zacházet s náležitou opatrností. Většina dezinfekčních přípravků se dodává s bezpečnostními instrukcemi na obalu, tyto je potřeba si před použitím důkladně přečíst. Většina moderních dezinfekčních přípravků pro domácnosti obsahuje jako přísadu denatoniumbenzoát, extrémně hořkou látku určenou k prevenci před požitím. Pro použití uvnitř objektu se dezinfekční přípravky nesmějí nikdy míchat s jinými čisticími výrobky, protože může dojít k chemické reakci. Dezinfekční přípravky se často používají v nemocnicích, zubních ordinacích, kuchyních a koupelnách k likvidaci infekčních organismů.

Volba dezinfekční látky závisí na konkrétní situaci. Některé mají široké spektrum (zabíjejí téměř všechny mikroorganismy), kdežto jiné sice ničí jen užší škálu patogenních organismů, ale jsou preferovány z jiných důvodů (jsou nekorozivní, nejedovaté nebo levné).

Dezinfekční účinky slunečního (ultrafialového) záření jsou silné. Namísto úplného spoléhání na chemikálie, je základní hygiena - pilíř potravinové bezpečnosti - důležitá při úsilí boje proti bakteriím, protože tyto obecně preferují teplé, vlhké a tmavé prostředí. Existují argumenty pro vytváření a udržování podmínek, které nejsou příznivé pro přežívání a množení bakterií, namísto toho, aby byly bakterie ničeny chemicky. Bakterie mají velmi krátký cyklus rozmnožování, proto se mohou velmi rychle množit. Když některé bakterie přežijí chemický útok, přenese se jejich "zkušenost" na další generaci. Proto se může vyvinout rezistencena příslušné chemikálie. Z tohoto důvodu je otázkou, zda impregnovat oblečení, prkénka na krájení a pracovní plochy baktericidními chemikáliemi.

Doprava zdarma
Doprava zdarma
Při nákupu nad 1 500 Kč
Platba kartou
Rychlá online platba
Kontakt
774 346 369
Volejte po - pá 7 - 19 hodin
Newsletter
Nenechejte si ujít naše skvělé nabídky a novinky. Stačí pouze vyplnit vaši e-mailovo adresu.
Platby
Platba GopayPlatba Benefit PlusPlatba BenefityPlatba Gallery BetaPlatba Cafeteria mojeBenefityPlatba Benefity Café
Dopravy
Doprava Česká poštaDoprava PPLDoprava ZásilkovnaDoprava GLS